Home » Aktualność »Wszystko o Self Employed » Currently Reading:

Działalność gospodarcza prowadzona przez osobę fizyczną

Marzec 29, 2011 Aktualność, Wszystko o Self Employed No Comments

Działalność gospodarcza prowadzona przez osobę fizyczną (sole trader) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii. Zakładanie firmy jest nadzwyczaj proste a formalności ograniczone do minimum.

Nazwa firmy

Działalność można prowadzić pod własnym nazwiskiem, można również wybrać nazwę dla swojej firmy, która będzie stosowana w kontaktach z klientami. W zasadzie można wybrać dowolną nazwę. Jednak bez uprzedniego zezwolenia nie może ona zawierać pewnych słów, które będą wprowadzać klientów w błąd. Są słowa sugerujące na przykład, że firma ma znaczenie rangi narodowej, jej specjalny status, czy związki z rządem.

Miejsce i zakres działalności

Biuro rachunkowe w londynie

Jako sole trader można prowadzić zarówno działalność jednoosobową pracując z domu, jak i dużą firmę zatrudniającą pracowników. Istotna jest tu struktura prawna a nie rozmiar działalności czy liczba pracowników.

Firma w Anglii

Formalności

Działalność gospodarczą jako sole trader można prowadzić od… chwili podjęcia decyzji o założeniu firmy. Formalnej rejestracji należy dokonać w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia działalności. W razie nie dopełnienia tego obowiązku grozi kara w wysokości 100 funtów. W niektórych branżach należy również otrzymać licencję lub spełnić dodatkowe wymagania, niekiedy kosztowne lub dość wyśrubowane. Przed rozpoczęciem działalności należy dokładnie sprawdzić jakie przepisy będą nas obowiązywały.

Podatki

Z uzyskanych dochodów należy się rozliczyć za każdy kolejny rok podatkowy po jego zakończeniu. Rok podatkowy różni się zasadniczo od roku kalendarzowego. Zaczyna się 6 kwietnia a kończy się 5 kwietnia kolejnego roku kalendarzowego. Na przykład rok podatkowy 2005/2006 trwa od 6 kwietnia 2005 do 5 kwietnia 2006.
Po 6 kwietnia każdego roku HMRC na podany przy rejestracji adres firmy wysyła formularz rozliczenia podatkowego (tax return). Wypełniony formularz należy odesłać przed 31 stycznia następnego roku kalendarzowego. Również do tej daty należy zapłacić należny podatek. Na przykład rozliczenie za rok podatkowy 2004/2005 należy dostarczyć fiskusowi najpóźniej do 31 stycznia 2006 roku. Po tej dacie urząd podatkowy naliczy na twoje ewentualne zobowiązania karne odsetki i karę.

Ubezpieczenie społeczne

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą płacą dwie obowiązkowe składki ubezpieczenia społecznego:

National Insurance Contributions Class 2, wynosząca 2,10 funta tygodniowo, czyli około 109 funtów rocznie. Można wystąpić o zwolnienie z tej składki, jeśli dochód netto z działalności nie przekroczył 4,345 funtów rocznie.

National Insurance Contributions Class 4 jest naliczana od dochodów pomiędzy kwotą wolną (w roku podatkowym 2005/06 wynosiła 4895 funtów) a 33,540 i wynosi 8 proc, by powyżej tego progu spaść do 1 procenta.

 

==================================================================

My Website and friendly links :

====================================================================

Comment on this Article:

Kredyt w Polsce na zarobki w Anglii

banery4
Biuro ksiegowe Londyn
www.naszawyspa.com

Rozliczenie Self-employed w UK, Self employed uk rejestracja,

.Jak otworzyc firme w UK, Działalność gospodarcza w Anglii,

Otworzenie Limited Company w Uk,

Child Tax Credit po polsku

Child Tax Credit po polsku - progi dochodowe

Marzec 2011
P W Ś C P S N
    Kwi »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031